Bagaż podręczny w liniach Ryanair

Witam. Mam pytanie związane z bagażem podręcznym . Mianowicie czy to takiego bagażu mozna dać aparat fotograficzny i tel. komórkowy ?
14/02/2010 17:09  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lukas 2010-02-15 17:47   
lukas - Profil lukas
;) dla mnie te ograniczenia ilości, wielkości płynów itp. to trochę farsa - nie mogę zabrać 120 ml wody w 1 opakowaniu ale tubkę 50 g kremu rozgrzewającego (oj "działobysię" gdyby pilot dostał po oczach) na moje bóle mięśni zawsze wnoszę... no i mogę ją rozerwać uzyskując ostre krawędzie i podciąć gardło pilotowi (jak idzie do kibelka)...
ktgracz 2010-02-15 12:51   
ktgracz - Profil ktgracz
Przy okazji moje pytanie do podręcznego (nie tylko w FR, ): czy ktoś przewoził w podręcznym (ja do tej pory tylko w rejestrowanym.. więc stąd pytanie) małe żelazko turystyczne?? Płyta/ rodzaj stopy z jakiegoś rodzaju żelaza z powłoką nieprzywierającą, ale nie ma ostrych krawędzi (małe dziecko nawet jakby chciało by się nim nie pokaleczyło) i oczywiście do transportu pozbawiona płynu/ wody w komorze ;-) W moim przypadku (w ciepłych krajach lubię nosić koszule, niż przylepiający się do ciała T-shirt) jest to taki model mini nazywający się: Eldom DA22 travel 800. Tani, bo za mniej niż 10Eur, więc ew. zostawienie go na lotnisku poza późniejszymi niedogodnościami, nie jest jakąś specjalną stratą finansową. Dzięki z podpowiedz/ odp. :-))
ktgracz 2010-02-15 11:59   
ktgracz - Profil ktgracz
ulak312: czasem jak się wczytasz co podaje jakaś linia lotnicza na swojej stronie, a co wypisują niektórzy ubezp. w polisie jest paradoks/ ma się dylemat, bo jedni napisali, że aparaty, kamery w luku bagażowym, drudzy że musi być w podręcznym. // Więc co ma jakąś większą wartość niż skarpetki czy buty, lepiej mieć to ze sobą, a jak gdzieś kiedyś będzie nalegał, że w rejestrowanym, to niech wystawią jakiś papier, coś jak deklaracja celna z zestawieniem co przyjęli, bo jak walną Tobie z rejestrowanego, cyfrówkę, kamerę czy w znanym mi przypadku lotu z AU do EU (przez Azję..) dwa zegarki po 1000-1500$ każdy, linie lotnicze, lotniska i ubezpieczyciel będą odbijać między sobą piłeczkę i koniec z końców oddadzą Tobie za zniszczoną torbę podróżną i podarty płaszcz, a zegarki, aparat czy kamera.. "nie ma szkody, bo jak nam udowodnisz, że tam były". Tyle. marqoos zna pewno więcej takich "przygód" lub zweryfikuje to co napisałem na temat cennych przedmiotów (np. z przesiadką w BKK ;/) w bagażu rejestrowanym.
marqoos_pl 2010-02-15 07:05   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'szumny' - ja przewoziłem statyw kilka razy (składany) i w sumie ani razu nie robili problemów... oczywiście, bardzo dokładnie został prześwietlony i rozłożony... to samo jest z małym, takim podręcznym, ok. 20-centymetrowym statywem, który też zawsze jest wynajdywany przez obsługę w czasie kontroli bezpieczeństwa... ale nie ma ostrych krawędzi i zakończeń, więc nie ma problemu...
szumny 2010-02-15 00:33   
szumny - Profil szumny
atk się zastanawiam czy ten numer z majtkami nie zastosować do przewiezienia znacznej ilości prezerwatyw.
jurek 2010-02-15 00:30   
jurek - Profil jurek
a tego to nie wiem. Tę metodę stosował pewien były forumowicz.
szumny 2010-02-15 00:16   
szumny - Profil szumny
jurek: te majtki to przy wylocie? świeże? Czy przy powrocie wyużywane? ;)
jurek 2010-02-14 23:56   
jurek - Profil jurek
a pod kurtką i spodniami metodą pewnego byłego forumowicza na sobie 5 par majtek, 5 podkoszulek a w plecaczku tylko podusia :D
szumny 2010-02-14 23:38   
szumny - Profil szumny
Odnośnie przekroczonej wagi to małe ciężkie przedmioty (aparat fot., ładowarka, książki lub czasopisma :), najlepiej poupychać do kieszeni w kurtce/spodniach.
szumny 2010-02-14 23:33   
szumny - Profil szumny
Te boxy do sprawdzania wymiarów na lotniskach mają nieco (10% ?) większe wymiary niż 55x40x20. Najlepszy jest "miękki" bagaż. Ja z reguły latałem z plecakiem bez stelaża który o nawet 15 cm przekraczał wymiary ale dawał się wcisnąć do skrzynki. Najgorsze do upchnięcia są sztywne plastikowe kufry.
kobek 2010-02-14 22:57   
kobek - Profil kobek
Teoretycznie bagaż nie może przekraczać tych wymiarów i czasem obsługa każe wkładać bagaż do metalowych skrzynek potwierdzających wymiary, zdarza się, że w Ryanie nawet ważą podręczny. Jednak w praktyce wszystko zależy od humoru obsługi. Widziałem kilkukrotnie bagaże które się nie mieściły do metalowych skrzynek a jednak były puszczane bez problemu.
ulak312 2010-02-14 21:19   
ulak312 - Profil ulak312
Jeszcze jedno pytanie w związku z bagażem podręcznym . Chodzi tym razem o wymiary które są podawane czyli 55x40x20 . Czy one naprawde nie mogą przekraczać tych wymiarów ? Jak to jest w praktyce ?
solokhumbu 2010-02-14 20:35   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Wg danych ze strony ULC statyw jest OK pod warunkiem, że nie ma ostrych metalowych elementów, końcówek. Ja kiedyś przewoziłem statyw w kabinowym, ale taki dość starodawny, bez bajerów ;), więc przeszedł bez kłopotów!!
szumny 2010-02-14 20:15   
szumny - Profil szumny
Miałem właśnie założyć wątek z podobnym zapytaniem. Jak traktują statyw do aparatu w podręcznym. Aparat i obiektywy przerobiłem ale w najbliższym czasie będę zmuszony zabrać statyw i nie wiem jak zareagują. Ma ktoś doświadczenia?
ulak312 2010-02-14 19:29   
ulak312 - Profil ulak312
dziękuję za informacje ;)
skaszli 2010-02-14 18:45   
skaszli - Profil skaszli
potwierdzam co napisał Jaris ;)
jaris 2010-02-14 17:33   
jaris - Profil jaris
jak najbardziej mozna ;)
ulak312 2010-02-14 17:09   
ulak312 - Profil ulak312
Witam. Mam pytanie związane z bagażem podręcznym . Mianowicie czy to takiego bagażu mozna dać aparat fotograficzny i tel. komórkowy ?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy